Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Nielegalny hazard we Włodawie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalny hazard we Włodawie

Dariusz Sienicki
25.10.2019

Wspólne działania funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do zatrzymania automatów do gier hazardowych we Włodawie.

W środę (23.10) funkcjonariusze NOSG z Placówki we Włodawie oraz  KAS z Białej Podlaskiej prowadzili na terenie Włodawy działania ukierunkowane na walkę z nielegalnym hazardem. W jednym z kontrolowanych lokali, mundurowi ujawnili nielegalne automaty do gier. Korzystający z niego gracze mogli wygrywać nagrody pieniężne.

  • Nielegalny hazard we Włodawie
    Nielegalny hazard we Włodawie

Urządzenia o wartości około 36 tys. zł, zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS jako dowód w sprawie karnej skarbowej. Osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie (art. 107 kks). Niezależnie od tego organizatorowi nielegalnych gier, ale także właścicielowi lokalu grozi kara administracyjna - sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

 

Dalsze czynności procesowe w tej sprawie prowadzone są przez Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

do góry