Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Nawigacja

Najważniejsze

Skradziony w Japonii odzyskany w Dorohusku

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali kolejny pojazd pochodzący z przestępstwa. Tym razem był to ciągnik KUBOTA skradziony w … Japonii. Jest to dość wyjątkowy przypadek, ponieważ podczas prowadzonych kontroli granicznych, funkcjonariusze odzyskują zazwyczaj pojazdy skradzione na terytorium Polski lub innego kraju Unii Europejskiej. Pojazdy, które zostały skradzione na terenie innych kontynentów, na wschodniej granicy kraju pojawiają się bardzo rzadko.

Informacja w zakresie przekraczania granicy państwowej przez osoby podróżujące autokarami

Wzrastający ruch graniczny obejmuje również transport autokarowy, zarówno wykonywany w ramach połączeń regularnych jak i tych, które mają charakter okazjonalny. Możliwości infrastrukturalne i rozwiązania organizacyjne wykorzystywane w drogowych przejściach granicznych podległych Nadbużańskiemu Oddziałowi Straży Granicznej służące do odprawy osób podróżujących autokarami jest wykorzystywany w sposób optymalny. Jednakże w przypadku jednoczesnego stawiania się do odprawy granicznej w tym samym czasie kilku autokarów, pomimo maksymalnego wykorzystania istniejącej infrastruktury czas oczekiwania na odprawę graniczną może się wydłużyć. Należy przy tym pamiętać, że standardy kontroli granicznej określone przepisami Unii Europejskiej muszą zostać zachowane, co przekłada się również na zakres czynności realizowanych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej na zewnętrznej granicy UE.

Niebezpieczny przestępca w rękach Straży Granicznej

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez europejskie organy ścigania.

Aktualności

Kalendarium

Wybierz miesiąc i rok

Wybierz dzień miesiąca

Zapowiedzi

Fundusze
do góry