Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Papierosy o wartości ponad 80 tys. zł nie trafią już do nielegalnej sprzedaży w Białej Podlaskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Papierosy o wartości ponad 80 tys. zł nie trafią już do nielegalnej sprzedaży w Białej Podlaskiej

Dariusz Sienicki
02.10.2017

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Konfiskata kontrabandy o wartości ponad 80 tys. zł oraz zatrzymanie mieszkańców powiatu bialskiego to wynik ubiegłotygodniowych działań funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówek w Terespolu oraz Sławatyczach.

26 września br. funkcjonariusze SG z Placówki w Terespolu, prowadzili działania kontrolne na trasie E-30. W m. Woskrzenice w pow. bialskim, funkcjonariusze wytypowali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Nissan, którego kierowca pomimo nadawanych sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych nie zatrzymał się do kontroli, oddalając się ze znaczną prędkością. Funkcjonariusze SG niezwłocznie podjęli pościg za kierowcą, w efekcie czego w pierwszej kolejności zatrzymano mężczyznę, który porzucił swój pojazd a następnie w pobliskim kompleksie leśnym odnaleziono jego samochód, przy którym znajdował się również pasażer pojazdu. Podczas kontroli Nissana, okazało się iż w jego wnętrzu znajdują się papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 26 tys. zł. Obaj mężczyźni, mieszkańcy pow. bialskiego odpowiedzą teraz za nielegalne posiadanie i przechowywanie wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Dodatkowo, kierowca pojazdu poniesie odpowiedzialność z tytułu nie zatrzymania się do kontroli drogowej. Czyn ten wg. art. 178 b kodeksu karnego jest usankcjonowany karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

30 września br. funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Sławatyczach prowadzili kontrole na terenie Białej Podlaskiej oraz powiatu bialskiego. W ich trakcie, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, którym podróżował ob. Polski. W jej trakcie, funkcjonariusze ujawnili w przestrzeni bagażowej pojazdu, znaczną ilość papierosów bez polskich znaków akcyzy. W toku dalszych czynności, mundurowi postanowili przeszukać użytkowany przez kierowcę garaż. W jego wnętrzu, ujawnili kolejne papierosy bez polskich znaków akcyzy. W sumie w pojeździe oraz w garażu ujawniono i zabezpieczono nielegalne papierosy o wartości ponad 60 tys. zł. Do sprawy, na miejscu, zatrzymano mieszkańca Białej Podlaskiej. Mężczyzna odpowie teraz za nielegalne posiadanie i przechowywanie wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu.

 

  • Ujawnione nielegalne papierosy
    Ujawnione nielegalne papierosy
  • Ujawnione nielegalne papierosy
    Ujawnione nielegalne papierosy

 

W obu wspomnianych przypadkach, zatrzymane papierosy miały trafić do nielegalnej sprzedaży na terenie Białej Podlaskiej, obecnie funkcjonariusze SG ustalają źródło ich pochodzenia.

do góry