Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Wędrowali „za lepszym życiem” - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wędrowali „za lepszym życiem”

Wojciech Kopeć
04.10.2017

Skuteczna ochrona granicy państwowej, obok sprawnej odprawy granicznej osób jest priorytetowym zadaniem Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Potwierdzeniem tego jest zatrzymanie trzech nielegalnych migrantów. Zatrzymani to obywatele Maroka, Syrii oraz Turcji, którzy przekroczyli nielegalnie granicę by dotrzeć do Polski oraz Niemiec.

W dniu 1 października br. funkcjonariusze SG z Placówki w Hrebennem, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej migracji, zatrzymali w okolicach m. Hrebenne, pow. tomaszowski, dwóch nielegalnych migrantów. Mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę, by następnie pieszo kontynuować swą wędrówkę w głąb kraju. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanymi okazali się być obywatele Maroka oraz Syrii. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. Do zatrzymania mężczyzn doszło po ujawnieniu śladów na linii granicy państwa.  W działaniach wykorzystano psa służbowego, który podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy do nielegalnych migrantów.

 

  • Nielegalni migranci
    Nielegalni migranci

 


Dzień wcześniej, (30 wrzesnia br.) funkcjonariusze z Placówki w Dołhobyczowie, również zatrzymali nielegalnego migranta. W tym przypadku, funkcjonariusze zatrzymali ob. Turcji, który również przekroczył nielegalnie granicę i pieszo wędrował do  najbliższej drogi aby "zabrać się na stopa". W tym przypadku mężczyzna również nie posiadał dokumentów uprawniających go do pobytu na terytorium RP.

 

  • Nielegalni migranci
    Nielegalni migranci

 


Mężczyźni w rozmowie z funkcjonariuszami, przyznali, iż wędrowali do Polski oraz Niemiec „w poszukiwaniu lepszego życia”. Po przeprowadzeniu względem zatrzymanych czynności administracyjnych, zostali oni przekazani służbom granicznym Ukrainy.

do góry