Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Próbowali nielegalnie przekroczyć granicę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Próbowali nielegalnie przekroczyć granicę

Dariusz Sienicki
06.11.2017

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali trzech nielegalnych migrantów. Zatrzymani to obywatele Syrii oraz Sudanu, którzy przekroczyli nielegalnie granicę by dotrzeć do Niemiec.

W dniu 2 listopada br. funkcjonariusze SG z Placówki w Hrebennem, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej migracji, zatrzymali w rejonie granicy państwa w pow. tomaszowskim, dwóch nielegalnych migrantów. Mężczyźni, którzy nielegalnie przekroczyli granicę, wędrowali pieszo w głąb kraju. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanymi okazali się być obywatele Syrii. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. Do zatrzymania mężczyzn doszło po ujawnieniu śladów na linii granicy państwa.  W działaniach wykorzystano psa służbowego, który podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy do nielegalnych migrantów.

  • Próbowali nielegalnie przekroczyć granicę
    Próbowali nielegalnie przekroczyć granicę

Tego samego dnia, funkcjonariusze z Placówki w Hrubieszowie, również zatrzymali nielegalnego migranta. W tym przypadku, funkcjonariusze zatrzymali ob. Sudanu, który również pieszo przekroczył nielegalnie granicę i „podróżując na stopa" dotarł do Hrubieszowa, gdzie został zatrzymany. W tym przypadku mężczyzna również nie posiadał dokumentów uprawniających go do pobytu na terytorium RP.

  • Próbowali nielegalnie przekroczyć granicę
    Próbowali nielegalnie przekroczyć granicę

Mężczyźni w rozmowie z funkcjonariuszami, przyznali, iż wędrowali do Niemiec. Po przeprowadzeniu względem zatrzymanych czynności administracyjnych, zostali oni przekazani służbom granicznym Ukrainy.

do góry