Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Zatrzymano nielegalnego migranta z Turcji - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano nielegalnego migranta z Turcji

Dariusz Sienicki
01.02.2018

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali na „granicy zielonej” nielegalnego migranta. Zatrzymany to obywatel Turcji, który nielegalnie przekroczył granicę państwa w pow. tomaszowskim.

30 stycznia br. funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Chłopiatynie, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej migracji, zatrzymali w rejonie granicy państwa w pow. tomaszowskim, nielegalnego migranta. Mężczyzna nielegalnie przekroczył granicę i pieszo kontynuował swą wędrówkę w głąb kraju. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanym okazał się być 21 - letni obywatel Turcji. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu na terytorium RP.

  • Zatrzymany nielegalny migrant
    Zatrzymany nielegalny migrant

Zatrzymany obywatel Turcji w rozmowie z funkcjonariuszami, przyznał, iż wędrował w poszukiwaniu pracy i lepszego życia. Po przeprowadzeniu względem zatrzymanych czynności administracyjnych, został on przekazany służbom granicznym Ukrainy. W tym roku jest to już drugi obywatel Turcji, zatrzymany przez funkcjonariuszy NOSG, podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy państwa.

do góry