Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Papierosy w ładunku trocin - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Papierosy w ładunku trocin

Dariusz Sienicki
14.11.2018

Przemyt ponad 43 tys. paczek papierosów o wartości blisko 600 tys. zł, udaremnili funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej z kolejowego przejścia granicznego z Białorusią w Terespolu.

Po raz kolejny wspólne działania funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Oddziału Celnego w Terespolu zakończyły się sukcesem.

W wyniku zaledwie dwóch kontroli, przeprowadzonych w dniach 8 i 10 listopada br., ujawniono łącznie 43 145 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej ponad 593 tys. zł.  W obydwu przypadkach kontrabanda ukryta była w wagonach pociągów towarowych relacji Brześć – Małaszewicze. Zawinięte w czarną folie pakiety papierosów jechały razem z legalnym ładunkiem zrębki drewnianej.

  • Ujawnione nielegalne papierosy
    Ujawnione nielegalne papierosy
  • Ujawnione nielegalne papierosy
    Ujawnione nielegalne papierosy
  • Ujawnione nielegalne papierosy
    Ujawnione nielegalne papierosy

Z uwagi na brak możliwości dokonania rozładunku pociągów na terenie Oddziału Celnego w Terespolu oba pociągi zostały skierowane do Oddziału Celnego w Małaszewiczach, gdzie przy użyciu specjalistycznego sprzętu zostały rozładowane.

W sprawach wszczęte zostały postępowania przygotowawcze.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 13 mln zł.

do góry