Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Fałszywe pieniądze na granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Fałszywe pieniądze na granicy

Dariusz Sienicki
27.12.2018

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej już po raz kolejny zatrzymali podróżnych, którzy przedstawili do kontroli granicznej fałszywe pieniądze.

26 grudnia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dołhobyczowie do odprawy granicznej stawiło się dwóch obywateli Ukrainy. Podróżni podczas prowadzonej odprawy, przedstawili funkcjonariuszowi środki finansowe, które miały pokryć koszty ich utrzymania na terytorium Polski. Podczas kontroli okazało się, że dolary nie są prawdziwe. Banknoty nie miały żadnych zabezpieczeń, stosowanych w tego typu środkach płatniczych.

  • Fałszywe pieniądze na granicy
    Fałszywe pieniądze na granicy

Obaj mężczyźni w wieku 19 i 20 lat, zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty próby nielegalnego przekroczenia granicy państwowej, przy wykorzystaniu do tego celu fałszywych środków płatniczych. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Były to już kolejne w ostatnim czasie próby przekroczenia granicy państwowej z fałszywymi pieniędzmi. Wcześniej tego typu zdarzenia miały już miejsce w Dołhobyczowie oraz Terespolu.

do góry