Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej 5 mln 500 tys. zł wyegzekwowanych kar grzywny - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

5 mln 500 tys. zł wyegzekwowanych kar grzywny

Dariusz Sienicki
21.01.2019

Ponad 5 mln 500 tys. zł, kar grzywny wyegzekwowali od kontrolowanych osób w ubiegłym roku, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W 2018 roku, podczas prowadzonych kontroli zarówno w przejściach granicznych jak i w terenie, funkcjonariusze NOSG, wyegzekwowali od 2568 osób zasądzone im kary finansowe na kwotę 5 536 669 zł. Natomiast 296 osób, które nie posiadły przy sobie środków finansowych na pokrycie kar, zostało umieszczonych w zakładach karnych.

  • Kontrola graniczna prowadzona przez funkcjonariuszy SG
    Kontrola graniczna prowadzona przez funkcjonariuszy SG

Wśród osób, które uiściły w ubiegłym roku zasądzone im kary, swoistym rekordzistą okazał się być kontrolowany na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku 37-letni ob. Ukrainy. Cudzoziemiec, który był poszukiwany  przez polski wymiar sprawiedliwości, dokonał jednorazowej wpłaty ponad 25 tys. zł kary.

 

Ujawnianie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości wynika z realizacji czynności zleconych przez uprawnione organy ścigania i jest jednym z zadań Straży Granicznej. Zadanie to Nadbużański Oddział SG realizuje głównie na przejściach granicznych, zarówno drogowych jak i lotniczym, ale również poza nimi, w trakcie prowadzonych kontroli na terenie służbowej odpowiedzialności.

do góry