Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Odzyskano pochodzące z przestępstwa samochody i części o łącznej wartości ponad 700 tys. zł. - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzyskano pochodzące z przestępstwa samochody i części o łącznej wartości ponad 700 tys. zł.

Wojciech Kopeć
20.02.2019

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz policjanci KMP w Białej Podlaskiej, zatrzymali dwa samochody osobowe marki Toyota, 81 silników oraz 35 skrzyń biegów. Warte ponad 700 tysięcy złotych samochody i podzespoły pochodzą z kradzieży na terytorium Hiszpanii i Włoch.

18 lutego br. w trakcie wspólnych czynności służbowych funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej placówki w Terespolu oraz  Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej zatrzymano na posesji w Białej Podlaskiej samochód marki Toyota (2017 r. prod.) o wartości 50 tys. zł w którym stwierdzono ingerencję w oznaczenia identyfikacyjne.

Natomiast 19 lutego br. w toku prowadzonych dalszych czynności na terenie powiatu siedleckiego, podczas przeszukania posesji oraz pomieszczeń gospodarczych, funkcjonariusze zatrzymali kolejną Toyotę z 2017 r. o wartości 50 tyś. zł. , w której dokonano ingerencji w pole numerowe VIN, a ponadto ujawnili 81  silników w tym 12 elektrycznych pochodzących z samochodów osobowych różnych marek o wartości ponad 460 tyś. zł.,  35 skrzyń biegów i kurtyny powietrzne o łącznej wartości ponad 140 tyś. zł. oraz urządzenie służące do kradzieży pojazdów tzw. „turbo dekoder”.

Do sprawy zatrzymano trzech obywateli RP.

Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze KMP w Białej Podlaskiej.

 

 • Toyota
  Toyota
 • Toyota
  Toyota
 • Części pochodzące z przestępstwa
  Części pochodzące z przestępstwa
 • Części pochodzące z przestępstwa
  Części pochodzące z przestępstwa
 • Urządzenie służące do kradzieży pojazdów tzw. „turbo dekoder”
  Urządzenie służące do kradzieży pojazdów tzw. „turbo dekoder”

 

do góry