Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Dorohusk. Imitacja dolarów na granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Dorohusk. Imitacja dolarów na granicy

Dariusz Sienicki
28.05.2019

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej już po raz kolejny zatrzymali podróżnego, który przedstawił do kontroli granicznej imitację pieniędzy.

Dziś rano, na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku do odprawy granicznej, na kierunku wjazdowym do Polski,  stawił się 36 – letni obywatel Ukrainy. Podróżny, podczas prowadzonej odprawy, przedstawił funkcjonariuszowi środki finansowe (USD), które miały pokryć koszty jego utrzymania na terytorium Polski. Podczas kontroli okazało się, że  banknoty nie  posiadają żadnych zabezpieczeń, stosowanych w tego typu środkach płatniczych i są zwykłą imitacją pieniędzy. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty próby nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Zabezpieczanie imitacji pieniędzy
    Zabezpieczanie imitacji pieniędzy

Była to już kolejna w ostatnim czasie próba przekroczenia granicy państwowej, przy wykorzystaniu do tego celu imitacji pieniędzy.

 

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w minionym roku ponad 250 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

do góry