Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Tytoniowa kontrabanda o wartości ponad 1,5 mln zł - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Tytoniowa kontrabanda o wartości ponad 1,5 mln zł

Dariusz Sienicki
30.05.2019

Zatrzymane nielegalne papierosy o wartości rynkowej ponad 1,5 mln zł oraz 5 zatrzymanych osób, to efekty działań funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, przeprowadzonych na terenie pow. piotrkowskiego.

24 maja br., funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lublinie oraz Wydziału Operacyjno – Śledczego w Chełmie, prowadzili działania wymierzone w przestępczość graniczną, związaną z przemytem wyrobów akcyzowych.  W ich trakcie, mundurowi weszli na teren jednej z posesji znajdującej się na terenie powiatu piotrkowskiego. Funkcjonariusze posiadali informacje, iż na jej terenie mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów. Informacje te potwierdziły się podczas przeszukania pojazdów znajdujących się na jej terenie. W ich wnętrzu, funkcjonariusze SG, ujawnili i zabezpieczyli ponad 2 mln szt. nielegalnych papierosów o wartości ponad 1,5 mln zł.

  • Zabezpieczanie nielegalnych papierosów
    Zabezpieczanie nielegalnych papierosów
  • Zabezpieczanie nielegalnych papierosów
    Zabezpieczanie nielegalnych papierosów
  • Zabezpieczanie nielegalnych papierosów
    Zabezpieczanie nielegalnych papierosów

Na miejscu, zatrzymano 4 obywateli Polski  w wieku od 31 do 46 lat oraz 34 - letniego obywatela Ukrainy .W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze dotyczące przewozu i przechowywania nielegalnych towarów akcyzowych. Funkcjonariusze Straży Granicznej, ustalają obecnie źródło pochodzenia nielegalnych papierosów. Wobec zatrzymanych mężczyzn, Sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

do góry