Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Zatrzymano obywateli Kuby oraz Brazylii - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymano obywateli Kuby oraz Brazylii

Dariusz Sienicki
10.06.2019

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas prowadzonych kontroli, zatrzymali nielegalnie przebywających w Polsce obywateli Kuby oraz Brazylii.

6 czerwca br., funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Terespolu, podczas prowadzonego patrolu, zatrzymali w rejonie granicy państwa, nielegalną migrantkę. Kobieta nielegalnie przekroczyła granicę państwa, przepływając rzekę Bug z terytorium Białorusi do Polski. Obywatelka Kuby nie posiadała przy sobie dokumentów uprawniających ją do legalnego pobytu na terytorium RP. Zatrzymana w rozmowie z funkcjonariuszami przyznała, iż Polska miała być dla niej jedynie krajem „tranzytowym”, docelowo bowiem chcieli dotrzeć do Niemiec. Po przeprowadzeniu względem zatrzymanej czynności administracyjnych, została ona przekazana służbom granicznym Białorusi.

  • Kontrola drogowa prowadzona przez funkcjonariuszy SG
    Kontrola drogowa prowadzona przez funkcjonariuszy SG

Tego samego dnia, funkcjonariusze z Placówki SG w Dołhobrodach, podczas prowadzonej kontroli legalności pobytu cudzoziemca, zatrzymali w pobliżu granicy państwa w pow. włodawskim mężczyznę. 38 - latek poruszał się rowerem i nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. W rozmowie z funkcjonariuszami w języku angielskim, oświadczył, iż jest obywatelem Brazylii.  Przyznał, iż w Polsce przebywa od około dwóch tygodni, zaś w Europie już od dwóch lat. Swój pobyt w pobliżu granicy państwowej tłumaczył zamiarem przedostania się na teren Białorusi i dalszej wędrówki do Rosji. Mężczyzna został zatrzymany i decyzją sądu umieszczony do dalszych czynności wyjaśniających w ośrodku strzeżonym dla cudzoziemców.

do góry