Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Nielegalni migranci przepłynęli rzekę graniczną Bug - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalni migranci przepłynęli rzekę graniczną Bug

Dariusz Sienicki
02.12.2019

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali na „granicy zielonej” trzech nielegalnych migrantów. Zatrzymani to obywatele Turcji oraz Albanii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę by dotrzeć do jednego z krajów Europy Zachodniej.

28 listopada br. funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Zbereżu, podczas prowadzonego patrolu, zatrzymali w rejonie granicy państwa, na terenie powiatu włodawskiego, nielegalnych migrantów. Jak się okazało dwóch obywateli Turcji przepłynęło wcześniej rzekę Bug, a następnie wędrowało w głąb kraju. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. Funkcjonariusze SG ustalili, iż mężczyźni chcieli dostać się do jednego z krajów Europy Zachodniej.

  • Zatrzymano nielegalnych migrantów
    Zatrzymano nielegalnych migrantów
  • Zatrzymano nielegalnych migrantów
    Zatrzymano nielegalnych migrantów

Po przeprowadzeniu względem zatrzymanych czynności administracyjnych, zostali oni przekazani służbom granicznym Ukrainy.

 

Tego samego dnia, podczas działań związanych z ochroną granicy państwowej,  funkcjonariusze placówki w Horodle, zatrzymali w pobliżu rzeki granicznej Bug, na terenie powiatu hrubieszowskiego, obywatela Albanii.  Mężczyzna przekroczył wcześniej granicę państwową wbrew obowiązującym przepisom. Podczas dalszych czynności,  w pobliżu miejscowości Horodło, zatrzymano dwie kolejne osoby - obywateli Albanii  i Wielkiej Brytanii. Jak ustalili funkcjonariusze, zadaniem tych osób było odebranie nielegalnego migranta i przetransportowanie go w głąb Europy.

  • Zatrzymano nielegalnych migrantów
    Zatrzymano nielegalnych migrantów

Obywatelowi Albanii, został ogłoszony zarzut nielegalnego przekroczenia granicy państwa z Ukrainy do Polski. Mężczyzna, przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. 29 listopada br., nielegalny migrant został przekazany ukraińskim służbom granicznym.

 

Zatrzymani do prowadzonej sprawy „odbiorcy” nielegalnego migranta, usłyszeli natomiast zarzut organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Obywatele Albanii oraz Wielkiej Brytanii,  poddali się dobrowolnie odpowiedzialności karnej w wymiarze: 4 miesięcy pozbawiania wolności w zamieszeniu na 2 lata oraz karze grzywny.

 

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 36 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Praktycznie wszyscy ujawnieni migranci mieli zamiar przedostać się na zachód Europy.

do góry