Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Zmienił tożsamość by uniknąć kary. Został zatrzymany przez Straż Graniczną w Dorohusku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zmienił tożsamość by uniknąć kary. Został zatrzymany przez Straż Graniczną w Dorohusku

Dariusz Sienicki
06.12.2019

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez polskie organy ścigania. Jak ustalili funkcjonariusze, obywatel Ukrainy, wcześniej zmienił swoją tożsamość aby uniknąć zasadzonych wobec niej kar.

3 grudnia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wjazdowym do Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali ob. Ukrainy, poszukiwanego przez polski wymiar sprawiedliwości. Cudzoziemiec był poszukiwany, w związku z realizacją wobec niego kar grzywny. Dodatkowo podczas czynności kontrolnych, funkcjonariusze ustalili, iż obywatel Ukrainy, zmienił swoją tożsamość aby uniknąć innych, wcześniej już zasadzonych wobec niego kar.

  • Kontrola graniczna prowadzona przez funkcjonariusza SG
    Kontrola graniczna prowadzona przez funkcjonariusza SG

Cudzoziemiec po opłaceniu kar grzywny w łącznej kwocie 26 500 zł, został zwolniony.

 

Ujawnianie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości wynika z realizacji czynności zleconych przez uprawnione organy ścigania i jest jednym z zadań Straży Granicznej. Zadanie to Nadbużański Oddział SG realizuje głównie na przejściach granicznych, zarówno drogowych jak i lotniczym, ale również poza nimi, w trakcie kontroli na terenie służbowej odpowiedzialności.

do góry