Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Nielegalny migrant z Kuby przepłynął rzekę graniczną Bug - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalny migrant z Kuby przepłynął rzekę graniczną Bug

Dariusz Sienicki
29.01.2020

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali na „granicy zielonej” nielegalnego migranta. Zatrzymany to obywatel Kuby, który nielegalnie przekroczył granicę by dotrzeć do jednego z krajów Europy Zachodniej.

28 stycznia br. funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Terespolu, podczas prowadzonego patrolu, zatrzymali w rejonie granicy państwa, na terenie powiatu bialskiego, nielegalnego migranta. Jak się okazało obywatel Kuby przepłynął wcześniej rzekę Bug, a następnie wędrował w głąb kraju. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu na terytorium Polski.

  • Zatrzymano nielegalnego migranta
    Zatrzymano nielegalnego migranta
  • Zatrzymano nielegalnego migranta
    Zatrzymano nielegalnego migranta

Obywatel Kuby po zatrzymaniu, został przewieziony do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej, gdzie otrzymał suche i cieple ubranie. Funkcjonariusze SG ustalili, iż mężczyzna chciał się dostać do jednego z krajów Europy Zachodniej. Po przeprowadzeniu względem zatrzymanego czynności administracyjnych, został on przekazany służbom granicznym Białorusi.

do góry