Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Kolejne zmiany na granicy z Ukrainą - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejne zmiany na granicy z Ukrainą

Wojciech Kopeć
03.04.2020

Od 7 kwietnia strona ukraińska zamyka przejście graniczne Hrebenne-Rawa Ruska. W Dorohusku i Korczowej będą mogły przekraczać granicę wyłącznie samochody osobowe i ciężarowe. Nie będzie możliwy ruch pieszy i autobusowy.

Z informacji uzyskanych od Przewodniczącego Państwowej Straży Granicznej Ukrainy wynika,  iż dnia 6 kwietnia 2020 r. od godz. 23.00 (czas warszawski), strona ukraińska całkowicie  zamknie przejście graniczne Hrebenne - Rawa Ruska.
 
Natomiast na przejściu granicznym Dorohusk-Jagodzin i Korczowa-Krakowiec,  będzie możliwy jedynie ruch samochodów osobowych i ruch towarowy. Wykluczony będzie ruch pieszy i autobusowy.


Obywatele Ukrainy, którzy nie posiadają własnego środka transportu, będą mogli wrócić do kraju jedynie pociągiem lub samolotem. Wszystkie osoby po przekroczeniu granicy będą przez 14 dni podlegać obowiązkowej kwarantannie w specjalistycznych placówkach.
 

 
Z uwagi na powyższe ograniczenia wprowadzone przez stronę ukraińską, należy liczyć się z możliwością wystąpienia dużych utrudnień w wyjeździe na Ukrainę.
 
Apelujemy o ograniczenie w tym czasie wszelkich wyjazdów.

do góry