Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Obchody rocznicy sowieckiej agresji na Polskę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Obchody rocznicy sowieckiej agresji na Polskę

Wojciech Kopeć
15.09.2020

W czwartek, 17 września br. w Wytycznie odbędą się uroczyste obchody 81. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą. Organizatorem obchodów rocznicowych jest Straż Graniczna. Udział dziennikarzy w uroczystości jest możliwy wyłącznie po uzyskaniu akredytacji.

W czwartek, 17 września br. o godz. 13.15, przed pomnikiem ku chwale żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza w Wytycznie, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w obchodach 81. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę. Organizatorem obchodów rocznicy jest Straż Graniczna.

 

 

Podczas uroczystości planowane jest wystąpienie Prezydenta RP.

***

Zapraszamy do udziału przedstawicieli mediów. Obsługa medialna wyłącznie dla osób akredytowanych. Zgłoszenia zawierające: imię, nazwisko, PESEL, nazwę redakcji, nr legitymacji prasowej oraz numer telefonu kontaktowego, prosimy przesyłać na adres akredytacje.kg@strazgraniczna.pl, w terminie do 16 września br. (środa) do godz. 9.00.

Instalacja wozów transmisyjnych przy pomniku w Wytycznie (koordynaty 51.440718, 23.242925) do godz. 10.30. Wejście przedstawicieli mediów do sektora prasowego do godz. 12.45.

Szczegółowych informacji dotyczących udziału mediów w wydarzeniu udziela ppor. SG Anna Michalska, tel. 721 960 507.

Informacji nt. udziału Pary Prezydenckiej w wydarzeniu udziela Marcin Skowron, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, tel. 721 800 943.

Źródło:

https://www.prezydent.pl/dla-mediow/zapowiedzi-prasowe/art,1190,para-prezydencka-wezmie-udzial-w-obchodach-rocznicy-sowieckiej-agresji-na-polske.html

do góry