Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Odzyskano części samochodowe ze skradzionych pojazdów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzyskano części samochodowe ze skradzionych pojazdów

Dariusz Sienicki
18.09.2020

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki SG w Hrebennem podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami świętokrzyskiej Policji, odzyskali pochodzące z kradzieży części samochodowe o wartości rynkowej około 85 tys. zł.

W połowie września br., funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji prowadzili w Kraśniku działania związane z kontrolą legalności pochodzenia pojazdów i części samochodowych oferowanych do sprzedaży w serwisach internetowych. W czasie tych działań skontrolowano m.in. posesję, na terenie której były przechowywane podzespoły samochodowe. Według ustaleń funkcjonariuszy, właściciel posesji świadomie nabywał pochodzące z kradzieży pojazdy by następnie wymontowane z nich podzespoły oferować do sprzedaży. Podczas przeprowadzonych działań, na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli silniki, skrzynie biegów, elementy nadwozia i podwozia pochodzące ze skradzionych pojazdów marek:  BMW, VW i Mazda. Łączną wartość odzyskanego mienia oszacowano wstępnie na wartość ponad 85 tys.

  • Zabezpieczanie części samochodowych
    Zabezpieczanie części samochodowych

Do policyjnego aresztu trafiła czwórka mężczyzn w wieku od 21 do 50 lat, zaś trafne części zabezpieczono w depozycie. Zarzut w sprawie usłyszał 40-letni mieszkaniec Kraśnika, którego dodatkowo objęto policyjnym dozorem. Śledczy sprawdzą jaki był udział pozostałych mężczyzn w nielegalnym procederze.

 

Za paserstwo grozi nawet 5 – letni pobyt w więzieniu.

do góry