Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej DWIE TOYOTY KRADZIONE WE WŁOSZECH ODZYSKANE JEDNEGO DNIA - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

DWIE TOYOTY KRADZIONE WE WŁOSZECH ODZYSKANE JEDNEGO DNIA

Dariusz Sienicki
01.02.2021

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz policjanci zajmujący się przestępczością samochodową z Komendy Stołecznej Policji, tylko jednego dnia odzyskali i zabezpieczyli dwie toyoty, które pochodziły z przestępstw dokonanych na terenie Włoch. Auta posiadały przerobione numery identyfikacyjne. Dalsze czynności podjęte przez funkcjonariuszy pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności, w jakich aktualni właściciele pojazdów weszli w ich posiadanie.

29 stycznia br., funkcjonariusze NOSG z Placówki w Terespolu, występując w roli ekspertów  posiadających kwalifikacje z zakresu badań oznaczeń identyfikacyjnych pojazdów oraz policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową na Pradze Południe we wspólnych działaniach, w ciągu jednego dnia pozyskali dwie operacyjne informacje na temat „podejrzanych” toyot. W każdym przypadku funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i od razu podjęli czynności we wskazanych miejscach.

  • Odzyskane pojazdy
    Odzyskane pojazdy
  • Odzyskane pojazdy
    Odzyskane pojazdy
  • Odzyskane pojazdy
    Odzyskane pojazdy

Z samego rana udali się do Ząbek pod adres, gdzie miała znajdować się pochodząca z przestępstwa dokonanego na terenie Włoch toyota. Właścicielka udostępniła funkcjonariuszom samochód w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności. Stróże prawa bardzo szybko potwierdzili, że faktycznie jest to pojazd pochodzący z kradzieży dokonanej we Włoszech. Auto nosiło widoczne ślady pozafabrycznej ingerencji w oznaczenia identyfikacyjne, między innymi pól numerycznych. Toyota została zabezpieczona.

 

Kilka godzin później funkcjonariusze pojechali do Otwocka, tam również miała znajdować się toyota z Włoch, która została zalegalizowana po uprzednim przerobieniu fabrycznych pól numerycznych. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili wszystkie pozyskane informację i tę toyotę również zabezpieczyli.

 

W dalszej kolejności policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową zajmą się dokładnym wyjaśnieniem okoliczności, które sprawiły, że zabezpieczone przez nich pojazdy znalazły się w rękach aktualnych właścicieli.

do góry