Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej 3 ZATRZYMANYCH, ZABEZPIECZONE KAROSERIE I STEROWNIKI - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

3 ZATRZYMANYCH, ZABEZPIECZONE KAROSERIE I STEROWNIKI

Dariusz Sienicki
04.02.2021

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Zarządu Operacyjno-Śledczego KGSG, Nadbużańskiego Oddziału SG, posiadający kwalifikacje z zakresu badań oznaczeń identyfikacyjnych pojazdów oraz policjanci z południowopraskiego wydziału do walki z przestępczością samochodową, przeprowadzili wspólne działania z kryminalnymi z Wyszkowa.

Funkcjonariusze dotarli do posesji, na której zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o związek z przestępczością samochodową i zabezpieczyli 5 elementów karoserii samochodowych oraz 2 sterowniki, które zostaną teraz poddane przez biegłych szczegółowym badaniom.

  • Zabezpieczanie części samochodowych
    Zabezpieczanie części samochodowych
  • Zabezpieczanie części samochodowych
    Zabezpieczanie części samochodowych
  • Zabezpieczanie części samochodowych
    Zabezpieczanie części samochodowych

Policjanci zajmujący się przestępczością samochodową w trakcie pozyskiwania i weryfikowania informacji operacyjnych ustalili, że najprawdopodobniej na terenie jednej z posesji w okolicach Wyszkowa trzej mężczyźni mogą posiadać pojazdy lub elementy samochodów pochodzące z kradzieży.

 

W trakcie dalszych działań, funkcjonariusze SG z Zarządu Operacyjno-Śledczego KGSG i placówki NOSG w Terespolu, którzy posiadają kwalifikacje z zakresu badań oznaczeń identyfikacyjnych pojazdów razem z policjantami wydziału samochodowego i kryminalnymi z Wyszkowa pojawili się pod wskazanym adresem. Tam faktycznie zastali 41-latka, 42-latka i 53-latka. Podczas przeszukania posesji i znajdujących się tam zabudowań funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 5 elementów samochodów i 2 sterowniki, które pochodziły z nissanów skradzionych w 2016 i 2017 roku. Mężczyźni zostali zatrzymani.

 

Sprawą zajęli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Aktualnie trwają czynności wyjaśniające, kluczowe dla sprawy będą wydane przez biegłych opinie po przeprowadzonych szczegółowych badaniach elementów karoserii i sterowników.

do góry