Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Papierosowa kontrabanda pozostała nad Bugiem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Papierosowa kontrabanda pozostała nad Bugiem

Dariusz Sienicki
06.07.2021

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do przemytu papierosów. W tym przypadku, mundurowi zabezpieczyli nielegalny towar o wartości prawie 90 tys. zł.

2 lipca br., funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku, pełniący służbę w ochronie granicy państwa, udaremnili próbę przemytu papierosów z terenu Ukrainy do Polski. Tym razem funkcjonariusze, po informacji przekazanej im przez służby graniczne Ukrainy, ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Były to papierosy  w ilości 120 tys. sztuk, spakowane w pakiety i owinięte czarną folią. Jak ustalili funkcjonariusze, zostały one przemycone przy pomocy łodzi pontonowej, przez rzekę graniczną Bug z terytorium Ukrainy do Polski. Ukryta w zaroślach kontrabanda miała zostać na kolejnym etapie przemytu odwieziona w głąb kraju. Funkcjonariusze zabezpieczyli jednak przemycone papierosy i przewieźli je na teren placówki. Wartość przemyconego towaru oszacowano wstępnie na kwotę prawie 90 tys. zł.

  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, w ramach którego ustalani są obecnie sprawcy udaremnionego przemytu. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 17 mln zł.

do góry