Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Rozbili samochodową grupę przestępczą - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Rozbili samochodową grupę przestępczą

Dariusz Sienicki
01.09.2021

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem oraz Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się kradzieżą samochodów i motocykli, paserstwem samochodowym i przestępczością narkotykową. Mundurowi zatrzymali 6 mężczyzn oraz zabezpieczyli m.in. 4 motocykle i samochód, części samochodowe, 1,5 kg amfetaminy, marihuanę i gotówkę.

Funkcjonariusze NOSG z Placówki w Hrebennem oraz Policjanci z Wydziału Kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej zajmowali się sprawą grupy przestępczej, której członkowie od 2020 r. na terenie całego kraju zajmowali się kradzieżą pojazdów oraz paserstwem samochodów i części samochodowych. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Myszkowie.

 

  • Rozbili samochodową grupę przestępczą
    Rozbili samochodową grupę przestępczą

 

Funkcjonariusze rozpracowali grupę przestępczą i zebrali materiał dowodowy, a następnie przystąpili do zatrzymań. W skoordynowanej akcji na terenie kilku miejscowości na Śląsku i w Małopolsce zatrzymano w sumie 6 osób – 3 obywateli Ukrainy w wieku 31, 32 i 53 lat oraz trzech obywateli Polski w wieku 39 i 40 lat. Stróże prawa przeprowadzili przeszukania miejsc pobytu podejrzanych. Ujawnili i zabezpieczyli m.in. 4 motocykle i samochód osobowy oraz części samochodowe o wartości ok. 500 tys. zł (m.in. 11 silników samochodowych i 16 skrzyń biegów). Policjanci zabezpieczyli również urządzenia elektroniczne wykorzystywane przez przestępców do kradzieży pojazdów i 56 tys. zł w gotówce na poczet przyszłych kar. Mundurowi odnaleźli ponadto dużą ilość narkotyków – 1,5 kg amfetaminy i 300 gramów marihuany, a także sprzęt i aparaturę służące do prowadzenia profesjonalnej plantacji konopi.

 

  • Rozbili samochodową grupę przestępczą
    Rozbili samochodową grupę przestępczą

 

Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Myszkowie. Tam usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodów, paserstwa oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Myszkowie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące dwóch obywateli Ukrainy. Pozostali z zatrzymanych trafili pod policyjny dozór oraz zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe.

do góry