Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Papierosy z przemytu nie odjechały znad Buga - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Papierosy z przemytu nie odjechały znad Buga

Dariusz Sienicki
13.10.2021

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do przemytu papierosów o wartości ponad 130 tys. zł.

Wczoraj (12 października br.), w godzinach porannych, funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Skryhiczynie, ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug (pow. chełmski), wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Papierosy w ilości 9 tys. paczek, były spakowane w pakiety i owinięte czarną folią. Jak ustalili funkcjonariusze, zostały one wcześniej przemycone z terytorium Ukrainy do Polski. Ukryta w zaroślach kontrabanda miała zostać na kolejnym etapie przemytu odwieziona w głąb kraju. Funkcjonariusze zabezpieczyli jednak przemycone papierosy i przewieźli je do pomieszczeń służbowych SG. Wartość przemyconego towaru oszacowano na łączną kwotę ponad 134 tys. zł.

 

  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu

 

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, obecnie trwa ustalanie sprawców tego przemytu.  Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 24 mln zł.

 

  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu

 

do góry