Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Już nie pohandlują … - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Już nie pohandlują …

Dariusz Sienicki
29.11.2021

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek nielegalnych wyrobów akcyzowych. Do sprawy zatrzymano dwie osoby, które przechowywały znaczne ilości papierosów.

Do zatrzymania nielegalnych wyrobów doszło 25 listopada br., w trakcie kontroli drogowej przeprowadzonej w Lublinie. Funkcjonariusze z Placówki SG w Lublinie, zatrzymali samochód marki Volkswagen, którym podróżowali: 32-letnia ob. Polski oraz 42-letni ob. Ukrainy. W trakcie prowadzonych czynności kontrolnych funkcjonariusze ujawnili w przestrzeni bagażowej pojazdu, znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Podejrzewając, iż kontrolowane osoby mogą trudnić się handlem nielegalnymi towarami akcyzowymi, funkcjonariusze postanowili przeszukać również miejsce ich zamieszkania. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się słuszne, bowiem w mieszkaniu znajdującym się na terenie Lublina, ujawniono kolejne nielegalne papierosy oraz alkohol. W sumie podczas kontroli, funkcjonariusze SG zabezpieczyli oraz 4 421 paczek papierosów oraz 3 litry 40 procentowego alkoholu. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano wstępnie na łączną kwotę ponad 66 tys. zł.

  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymane osoby odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Lublina, ustalają obecnie źródło pochodzenia nielegalnego towaru. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 26 mln zł.

do góry