Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej #MUREMZAPOLSKIMMUNDUREM - POCZTA POLSKA PRZEKAZAŁA FUNKCJONARIUSZOM I ŻOŁNIERZOM KARTKI Z PODZIĘKOWANIAMI - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

#MUREMZAPOLSKIMMUNDUREM - POCZTA POLSKA PRZEKAZAŁA FUNKCJONARIUSZOM I ŻOŁNIERZOM KARTKI Z PODZIĘKOWANIAMI

Dariusz Sienicki
06.12.2021

Na terenie garnizonu 18 Dywizji Zmechanizowanej w Białej Podlaskiej odbyła się dzisiaj wyjątkowa uroczystość. W ramach ogólnopolskiej akcji #MuremZaPolskimMundurem na ręce przedstawicieli służb strzegących już od wielu tygodni granicy polsko-białoruskiej przekazane zostały kartki pocztowe z podziękowaniami za ich ofiarną służbę. Jest to kolejny niezwykle cenny dowód wsparcia dla wszystkich funkcjonariuszy.

Od 15 listopada br. Poczta Polska włączyła się w akcję #MuremZaPolskimMundurem. Każdy kto chciałby napisać do funkcjonariuszy i żołnierzy pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej może zrobić to w prosty sposób. Nie trzeba przyklejać znaczka, a na kopercie bądź kartce napisać hasło „Obrońcom Granicy”. Takie pozdrowienia za pośrednictwem poczty trafią do mundurowych.

 

 • #MuremZaPolskimMundurem
  #MuremZaPolskimMundurem
 • #MuremZaPolskimMundurem
  #MuremZaPolskimMundurem
 • #MuremZaPolskimMundurem
  #MuremZaPolskimMundurem
 • #MuremZaPolskimMundurem
  #MuremZaPolskimMundurem

 

W związku z tą akcją w minioną sobotę (4.12.2021r.) na terenie garnizonu 18 Dywizji Zmechanizowanej w Białej Podlaskiej odbyła się wyjątkowa uroczystość. Kierownictwo służb, które już od wielu tygodni strzegą bezpieczeństwa na granicy naszego kraju z Białorusią spotkało się z przedstawicielami Poczty Polskiej. W imieniu Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udział w uroczystości wziął płk SG Łukasz Ćwik - Zastępca Komendanta Nadbużańskiego Oddziału SG w Chełmie.

 

Po oficjalnym rozpoczęciu spotkania głos zabrał Pan Tomasz Zdzikot Prezes Zarządu Poczty Polskiej przedstawiając założenia akcji, informując jednocześnie o ogromnym odzewie ze strony społeczeństwa. W trakcie swojego wystąpienia Pan Prezes przekazał symbolicznie na ręce: gen. dyw. Jarosława Gromadzińskiego, płk SG Łukasza Ćwika oraz inspektora Dariusza Chmielowca worki pocztowe pełne kartek z podziękowaniami dla mundurowych.

 

To wydarzenie było kolejnym wyrazem wsparcia dla służb mundurowych strzegących polskich granic.

do góry