Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Członkowie międzynarodowej grupy przestępczej staną przed sądem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Członkowie międzynarodowej grupy przestępczej staną przed sądem

Dariusz Sienicki
16.05.2022

Śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem i nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu, znajdzie swój finał w sądzie.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu skierowała do Sądu Okręgowego w Zamościu wnioski o uznanie trzech oskarżonych za winnych kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz organizowania przekraczania granicy między Ukrainą a Polską wbrew obowiązującym przepisom prawa.

.

W toku śledztwa ustalono, że w okresie od lipca do sierpnia 2021 roku, na terenie woj. lubelskiego, podkarpackiego i na terytorium Ukrainy, działała zorganizowana grupa przestępcza, której działalność polegała na organizowaniu wbrew obowiązującym przepisom przekraczania granicy państwowej z Ukrainą obcokrajowcom, celem ich dalszego przewiezienia do krajów Europy Zachodniej. 

 

Podejrzani usłyszeli zarzuty udziału, a także kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz organizowania przekraczania granicy państwowej z Ukrainą wbrew obowiązującym przepisom, tj. o czyny z art. 258 § 1 kk, art. 258 § 3 kk oraz art. 264 § 3 kk.

 

Wszyscy przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. W toku postępowania przygotowawczego, wobec podejrzanych stosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego.

do góry