Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej DAF za 200 tys. odzyskany w Kukurykach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

DAF za 200 tys. odzyskany w Kukurykach

Rafał Król
27.01.2023

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej kolejny raz wykazali się nie lada czujnością. Tym razem zabezpieczono samochód ciężarowy marki DAF o szacunkowej wartości, bagatela, 200 tys. zł.

26 stycznia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach, na kierunku wjazdowym do Polski, funkcjonariusze NOSG z placówki w Terespolu przerwali podróż 33-letniemu obywatelowi Mołdawii. Mundurowi zakwestionowali legalność pochodzenia ciągnika siodłowego DAF (rok prod. 2017), wchodzącego w skład zestawu ciężarowego z naczepą. Podczas szczegółowej kontroli ujawnili ingerencję w pole numeryczne VIN. Wartość zabezpieczonego pojazdu oszacowano na kwotę 200 tys. zł.

 

  • Kontrola legalności pochodzenia pojazdu prowadzona przez funkcjonariusza SG
    Kontrola legalności pochodzenia pojazdu prowadzona przez funkcjonariusza SG

 

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Kierowcę i pojazd przekazano funkcjonariuszom Policji, którzy poprowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Od początku bieżącego roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, pełniący służbę w drogowych przejściach granicznych, odzyskali poszukiwane pojazdy o wartości 1 mln zł.

do góry