Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Zosin. Lincoln i Subaru zabezpieczone na granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zosin. Lincoln i Subaru zabezpieczone na granicy

Rafał Król
10.03.2023

Dwa samochody o szacunkowej łącznej wartości niemal 200 tys. zł zabezpieczyli funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrubieszowie.

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusz NOSG z Placówki w Hrubieszowie przerwał podróż 41-letniemu obywatelowi Ukrainy. Kierowca zestawu ciężarowego przewoził na lawecie samochody osobowe pochodzące ze Stanów Zjednoczonych: Lincoln MKZ (rok prod. 2020) o wartości ok. 100 tys. zł oraz Subaru Forester (rok prod. 2020) o wartości ok. 90 tys. zł.

Cudzoziemiec przedłożył do kontroli granicznej tytuły własności pojazdów, których legalność zakwestionowali funkcjonariusze. Jak się okazało, przypuszczenia mundurowych potwierdziły się podczas wnikliwej kontroli dokumentów. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze o czyn z art. 270 par. 1 kk, a dokumenty oraz oba pojazdy zabezpieczono do dalszych wyjaśnień.

  • Kontrola legalności pochodzenia pojazdu prowadzona przez funkcjonariusza SG
    Kontrola legalności pochodzenia pojazdu prowadzona przez funkcjonariusza SG
  • Kontrola legalności pochodzenia pojazdu prowadzona przez funkcjonariusza SG
    Kontrola legalności pochodzenia pojazdu prowadzona przez funkcjonariusza SG

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych odpraw granicznych ujawnili w tym roku już ponad 350 fałszerstw dokumentów, przedstawianych do kontroli przez podróżnych. Od początku roku nasi funkcjonariusze odzyskali również różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości ponad 2 mln zł.

do góry