Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Tesla za 100 tys. zł zostaje na granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Tesla za 100 tys. zł zostaje na granicy

Rafał Król
17.05.2023

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Hrubieszowie zabezpieczyli na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie samochód osobowy marki Tesla o szacunkowej wartości 100 tys. zł.

16 maja br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusz NOSG z placówki w Hrubieszowie przerwał podróż 21-letniemu obywatelowi Ukrainy. Kierowca zestawu ciężarowego przewoził na lawecie samochód osobowy marki Tesla (rok prod. 2020) o szacunkowej wartości 100 tys. zł. W toku prowadzonych czynności kontrolnych, funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że tytuł własności pojazdu został podrobiony. Dokument zatrzymano, natomiast pojazd − zabezpieczono na terenie drogowego przejścia granicznego.

W sprawie podrobienia dokumentu i posługiwania się nim jako autentycznym, zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

 

  • Kontrola legalności pochodzenia pojazdu prowadzona przez funkcjonariusza SG
    Kontrola legalności pochodzenia pojazdu prowadzona przez funkcjonariusza SG

 

W tym roku Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych odpraw granicznych ujawnili i zabezpieczyli różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości ponad 7 mln zł.

do góry