Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Wiceminister MSWiA odwiedził przejścia graniczne w województwie lubelskim - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Wiceminister MSWiA odwiedził przejścia graniczne w województwie lubelskim

Dariusz Sienicki
26.06.2026

Wiceminister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Czesław Mroczek odwiedził przejścia graniczne na polsko-ukraińskiej granicy w województwie lubelskim. Ministrowi towarzyszył Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Robert Bagan oraz Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Jacek Szcząchor.

Wizyta ministra objęła drogowe przejścia graniczne w Dorohusku, Dołhobyczowie i Hrebennem. W spotkaniu uczestniczyli również wojewoda lubelski Krzysztof Komorski, wicewojewoda Wojciech Wołoch, a także funkcjonariusze Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej.

 

Wizytację rozpoczęło spotkanie na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na którym omówiono obecny stan infrastruktury na przejściach granicznych w woj. lubelskim, planowane inwestycje i nowe rozwiązania technologiczne, a także kwestie związane z zabezpieczeniem i kontrolą polsko-ukrainskiej granicy. Minister zapoznał się z infrastrukturą przejścia oraz spotkał z funkcjonariuszami, którzy pełnią służbę w bezpośredniej ochronie granicy państwowej.

 

Minister Czesław Mroczek podkreślił, że priorytetem dla MSWiA i służb podległych ministerstwu jest usprawnienie obsługi na przejściach granicznych, ale jednocześnie - zapewnienie najwyższego poziomu zabezpieczenia granicy i - tym samym - bezpieczeństwa Państwa Polskiego.

 

W dalszej części wizytacji, minister odwiedził również drogowe przejścia graniczne w Dołhobyczowie oraz Hrebennem, gdzie zapoznał się z ich specyfiką oraz infrastrukturą.

do góry