Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Ułatwienia dla przewoźników - międzynarodowe przewozy okazjonalne osób - Zgłoś przejazd -

Nawigacja

Zgłoś przejazd

Ułatwienia dla przewoźników - międzynarodowe przewozy okazjonalne osób

Mariusz Gawdziński
27.06.2016

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom organizatorów wyjazdów grup turystycznych na Ukrainę i Białoruś jak również samych podróżnych biorących udział w tego typu wyjazdach,   w celu zapewnienia szybkiej i sprawnej odprawy granicznej opracowany został projekt priorytetowej odprawy osób przekraczających granicę autokarami w zorganizowanych grupach turystycznych. Podstawowym elementem tego projektu jest możliwość uprzedniego elektronicznego powiadomienia służb granicznych o planowanym przyjeździe  autobusu przewożącego  zorganizowane grupy  turystyczne. Posiadając wyprzedzające informacje na temat liczby autokarów zamierzających przekroczyć granicę w konkretnym czasie  Straż Graniczna i Służba Celna zyskają możliwość odpowiedniego do natężenia ruchu,  dostosowania kadrowego i co za tym idzie skrócenia czasu pobytu autobusów na przejściu granicznym przy jednoczesnym utrzymaniu skutecznej kontroli paszportowej  i celnej.


Projekt jest kierowany do touroperatorów, mających siedzibę na terenie Unii Europejskiej oraz krajów trzecich prowadzących działalność gospodarczą, której celem jest przewóz zorganizowanych grup turystycznych.  

WAŻNE: grupa turystyczna nie może podlegać dodatkowej obsłudze celnej związanej z wypełnianiem dokumentów dot. przywozu czy też wywozu towarów (np. TAX FREE).    
 

Z uwagi na wprowadzenie ułatwień  dla grup zorganizowanych nie jest możliwe  zgłoszenie w systemie przejazdu środków transportu bez pasażerów.

Warunkiem skorzystania z systemu awizacji jest dokonanie zgłoszenia przyjazdu autokaru co najmniej na 48 godzin przed planowanym przekroczeniem granicy,   poprawne wypełnienie formularza i przesłanie go na wskazane adresy internetowe placówek NOSG. 

 

FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE

Drogowe przejście graniczne w Dorohusku
Drogowe przejście graniczne w Hrebennem
Drogowe przejście graniczne w Sławatyczach
Drogowe przejście graniczne w Terespolu
Drogowe przejście graniczne w Zosinie

do góry