Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej PSG Włodawa -

Nawigacja

PSG Włodawa

PSG Włodawa

30.12.2014

PSG Włodawa

 
Obszar służbowej działalności Placówki SG we Włodawie znajduje się w obrębie części powiatu włodawskiego i obejmuje: gminę miejską Włodawa, część gminy Włodawa oraz gminę Wyryki. Od północy styka się z rejonem zabezpieczanym przez Placówkę SG w Dołhobrodach (znak graniczny 025), od południa sąsiaduje z Placówką SG w Zbereżu (znak graniczny 1079).

         W okolicach miejscowości Okuninka skupionych jest wiele jezior: Białe, Czarne, Lipiniec, Święte i Glinki. Na całym  obszarze działalności znajduje się wiele szlaków turystycznych (zielony, żółty, czerwony, szlak ostatnich walk Korpusu Ochrony Pogranicza, Nadbużański Szlak Przyjaźni oraz Szlak Pojezierza). W związku z tym, w okresie letnim pojawiają się na tym terenie rzesze turystów.

 

 

Komendant PSG we Włodawie mjr SG Grzegorz Niewiadomski

 

Ochraniany odcinek

granica rzeczna z Republiką Białoruś (pomiędzy znakami granicznymi nr 1083 i 001 znajduje się „trójstyk” granic: polskiej, białoruskiej i ukraińskiej)

od znaku granicznego nr

do znaku granicznego nr

1079

025

Rozgraniczenie z placówkami

od południa Placówka SG w Zbereżu

od północy Placówka SG w Dołhobrodach

Kontakt

22-200 Włodawa,
ul. Saperów 1

tel. 82 572 74 00
fax 82 572 74 05

sdo.wlodawa@strazgraniczna.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

do góry