Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Przechwycono papierosy przemycone przy użyciu motolotni - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przechwycono papierosy przemycone przy użyciu motolotni

Dariusz Sienicki
20.10.2017

Na odcinku granicy ochranianym przez Nadbużański Oddział Straży Granicznej, udało się zapobiec trafieniu do obiegu nielegalnych wyrobów tytoniowych, przemyconych przez granicę przy użyciu motolotni.

W nocy  18 października br., funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dołhobyczowie, obserwujący granicę państwową, zauważyli obiekt latający, poruszający się na dużej wysokości. Przemieszczał się on z kierunku wschodniego w głąb terytorium Polski. Dzięki użyciu urządzeń do obserwacji nocnych funkcjonariuszom Straży Granicznej udało się szybko zlokalizować miejsce, w które pilot motolotni wyrzucił pudła (okolice m. Adelina w pow. hrubieszowskim), jak się później okazało wypełnione nielegalnymi wyrobami akcyzowymi.

Po dotarciu we wskazany rejon funkcjonariusze  SG, zauważyli pojazd poruszający się bez włączonych świateł. Funkcjonariusze, zasygnalizowali kierowcy by się zatrzymał, ten jednak podjął próbę ucieczki wjeżdżając do lasu, gdzie po zatrzymaniu pojazdu, dalej próbował już uciekać pieszo. Po pościgu został jednak ujęty, uciekinierem okazał się być 27 – letni ob. Ukrainy, który wcześniej legalnie wjechał do Polski. W pojeździe, którym próbował uciekać (Fiat Ducato), ujawniono pakiety wypełnione nielegalnymi papierosami o wartości ponad 120 tys. zł. Zatrzymany mężczyzna, odpowie teraz za przestępstwo skarbowe, trwa ustalanie organizatorów tego przemytu.

  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu.
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu.
  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu.
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu.

Tylko w tym roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do wprowadzenia na krajowy rynek wyrobów akcyzowych o wartości ponad 15 mln zł. Skuteczność prowadzonych przez nas działań, powoduje, iż zorganizowane grupy przestępcze szukają nowych metod przemytu papierosów.

do góry