Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Papierosy z przemytu nie trafią do sprzedaży - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Papierosy z przemytu nie trafią do sprzedaży

Dariusz Sienicki
12.04.2017

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu.

10 kwietnia br. (poniedziałek), funkcjonariusze z Placówki SG w Terespolu, podczas realizacji czynności służbowych na terenie Terespola, ujawnili i zatrzymali w dwóch pojazdach, zaparkowanych na terenie jednej z posesji, papierosy bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartości rynkowej prawie 200 tys. zł. Kierowcami, kontrolowanych BMW oraz Mercedesa, byli obecni na miejscu: 49 oraz 46 – letni ob. Polski. Mężczyźni, mieszkańcy woj. mazowieckiego oraz lubelskiego zostali zatrzymani. W rozmowie z funkcjonariuszami, przyznali, iż papierosy są ich własnością, wcześniej skupowali je od obywateli Białorusi z zamiarem późniejszej sprzedaży ich z zyskiem w głębi kraju. Dodatkowo podczas czynności kontrolnych, funkcjonariusze zabezpieczyli przy zatrzymanych środki finansowe w postaci: 238 890 zł oraz 1400 euro.

  • Ujawnione nielegalne papierosy
    Ujawnione nielegalne papierosy
  • Ujawnione nielegalne papierosy
    Ujawnione nielegalne papierosy
  • Zabezpieczone środki finansowe
    Zabezpieczone środki finansowe

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymane osoby odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 6 mln zł.

do góry