Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Nielegalne przekroczenie granicy przez obywateli Turcji i Łotwy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalne przekroczenie granicy przez obywateli Turcji i Łotwy

Wojciech Kopeć
30.10.2018

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Turcji oraz Łotysza, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski.

27 października br.  funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dołhobyczowie prowadząc czynności służbowe ujawnili ślady wskazujące na nielegalne przekroczenie granicy państwowej przez jedna osobę. W wyniku prowadzonych działań okazało się, że nielegalnego przekroczenia granicy dokonał 34-letni ob. Łotwy. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności służbowych przez funkcjonariuszy został pouczony o wykroczeniu i zwolniony.   

 

 

 Natomiast w niedzielę 28 października br. funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Hrebennem otrzymali informację od mieszkańca powiatu tomaszowskiego, że w okolicy miejscowości Siedliska przebywa dwóch podejrzanych mężczyzn. Natychmiast został tam skierowany patrol Straży Granicznej. Okazało się, że to obywatele Turcji, którzy pieszo przekroczyli granicę państwa oraz nie posiadają dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium RP. Imigranci w wieku od 27 do 33 lat zostali zgodnie z procedurą w ramach readmisji przekazani stronie ukraińskiej.

 

 

do góry