Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Terespol. Obywatelka Konga podróżowała do Niemiec z fałszywymi dokumentami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Terespol. Obywatelka Konga podróżowała do Niemiec z fałszywymi dokumentami

Dariusz Sienicki
29.10.2018

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali podczas odprawy granicznej obywatelkę Konga, która podróżując pociągiem relacji Moskwa – Berlin, przedstawiła do kontroli granicznej fałszywe dokumenty. W jej paszporcie znajdowały się fałszywe odbitki stempli kontroli granicznych z Włoch, Belgii, Niemiec oraz Szwajcarii.

28 października br., na terenie kolejowego przejścia granicznego w Terespolu, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiła się, podróżująca pociągiem relacji Moskwa – Berlin, 33 - letnia ob. Konga. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG, dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy i postanowił wnikliwie je zbadać. Podejrzenia funkcjonariusza znalazły odzwierciedlenie podczas szczegółowych badań dokumentów.  Okazało się bowiem, iż podróżna posługiwała się fałszywym belgijskim tytułem pobytowym. Dodatkowo ujawniono przy niej fałszywe belgijskie prawo jazdy, a w jej paszporcie znajdowały się fałszywe odbitki stempli kontroli granicznych z Włoch, Belgii, Niemiec oraz Szwajcarii.

 

Kobieta została zatrzymana, odpowie teraz za posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Kontrola graniczna prowadzona przez funkcjonariusza SG
    Kontrola graniczna prowadzona przez funkcjonariusza SG

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w tym roku: 748 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

do góry