Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Wpadli z kontrabandą podczas kontroli drogowych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wpadli z kontrabandą podczas kontroli drogowych

Dariusz Sienicki
10.07.2019

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, po raz kolejny zatrzymali transporty papierosów pochodzących z przemytu. Tym razem dwa samochody przewożące nielegalne papierosy zatrzymano na terenie pow. tomaszowskiego oraz zamojskiego.

8 lipca br., funkcjonariusze z Grupy Zamiejscowej w Zamościu - Placówki SG w Lublinie oraz Placówki SG w Hrebennem , w trakcie kontroli drogowej prowadzonej w m. Krynice w powiecie tomaszowskim, zatrzymali 39-letnią ob. Polski, która podróżował pojazdem marki Audi. W jej pojeździe ujawniono papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy w ilości 34 tys. sztuk o wartości rynkowej prawie 24 tys. zł. Nielegalne papierosy przewożone były w części bagażowej pojazdu. Zatrzymana kobieta przyznała, iż przewożone towary są jej własnością. Przemycone papierosy, które były wcześniej skupowane od ob. Ukrainy, zamierzała sprzedać z zyskiem w głębi kraju. Osobę zatrzymano i doprowadzono do pomieszczeń służbowych Placówki SG.

  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu.
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu.

Do kolejnego zatrzymania akcyzowych paserów, doszło tego samego dnia na terenie pow. zamojskiego. Tym razem funkcjonariusze z Grupy Zamiejscowej w Zamościu - Placówki SG w Lublinie, zatrzymali do kontroli drogowej w m. Szczebrzeszyn, samochód osobowy marki Fiat. W pojeździe podróżowało trzech mężczyzn: dwóch Polaków oraz ob. Armenii. Funkcjonariusze również w tym przypadku, ujawnili podczas kontroli wnętrza auta, znaczne ilości wyrobów akcyzowych. W bagażniku pojazdu, znajdowało się w ponad 48 tys. szt. papierosów o wartości prawie 34 tys. zł. Również w tym przypadku, mężczyźni zostali zatrzymani a ich pojazd trafił na służbowy parking.

 

W sumie podczas jednego dnia prowadzonych kontroli, funkcjonariusze NOSG z Grupy Zamiejscowej w Zamościu - Placówki SG w Lublinie, ujawnili i zabezpieczyli ponad 72 tys. szt. papierosów o wartości 57 tys. zł. W powyższych sprawach wszczęto postępowania przygotowawcze, trwa ustalanie źródła pochodzenia nielegalnych papierosów. Zatrzymani odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe.

do góry