Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Papierosy z przemytu pozostały nad rzeką graniczną Bug - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Papierosy z przemytu pozostały nad rzeką graniczną Bug

Dariusz Sienicki
09.12.2020

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do przemytu papierosów z terytorium Ukrainy do Polski.

7 grudnia br., funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Skryhiczynie, prowadzili działania związane z ochroną granicy państwowej.  W ich trakcie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Papierosy spakowane w pakiety i owinięte czarną folią w ilości 60 tys. szt., zostały przemycone przy pomocy łodzi pontonowej przez rzekę graniczną Bug i czekały na wywiezienie ich w głąb kraju.

 

  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli przemycone papierosy na terenie placówki SG. Wartość przemyconego towaru oszacowano wstępnie na kwotę ponad 42 tys. zł. W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, w ramach którego funkcjonariusze SG ustalają obecnie sprawców udaremnionego przemytu.

 

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG od początku roku zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 18 mln zł.

do góry