Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej „Rozbitek” odzyskany w Dorohusku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

„Rozbitek” odzyskany w Dorohusku

Dariusz Sienicki
10.12.2020

Tym razem nie był to pochodzący z przestępstwa luksusowy samochód przerzucany przez granicę na wschód. Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali auto, które wcześniej uczestniczyło w kolizji i było poszukiwane na terytorium Andory.

Wczoraj (9 grudnia br.), na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, przerwano podróż 46 – letniemu ob. Ukrainy. Mężczyzna próbował wywieźć z Polski na lawecie, uszkodzony samochód marki Volkswagen Tiguan. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, iż pojazd o szacunkowej wartości 45 tys. zł, jest poszukiwany jako utracony na terytorium Andory. Samochód został zabezpieczony na służbowym parkingu, natomiast kierowcę przesłuchano w charakterze świadka do prowadzonego postępowania przygotowawczego i zwolniono.

  • Odzyskany samochód
    Odzyskany samochód
  • Odzyskany samochód
    Odzyskany samochód

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali już ponad 170 poszukiwanych pojazdów oraz podzespoły pochodzące z przestępstwa o łącznej wartości prawie 14 mln zł.

do góry