Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Papierosy pod tonami drewnianej zrębki - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Papierosy pod tonami drewnianej zrębki

Wojciech Kopeć
30.12.2020

Papierosy ukryte w pociągu towarowym wjeżdżającym do Polski z Białorusi o wartości 130 tys. złotych ujawnili na przejściu kolejowym w Terespolu funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

W trakcie kontroli pociągu towarowego relacji Brześć – Małaszewicze funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej z Terespola ujawnili kartonowe pudła wypełnione papierosami. W sumie zabezpieczyli 9190 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Papierosy ukryte były w trzech wagonach typu węglarki – pod tonami drewnianej zrębki. O ile zrębka była towarem zadeklarowanym w dokumentach, o tyle wyroby tytoniowe to już klasyczny przemyt. Przesłuchani maszyniści składu nie przyznali się do ich własności.

Rynkowa wartość udaremnionego przez SG i KAS przemytu to 130 tys. złotych. Dalsze ustalenia w sprawie prowadzą funkcjonariusze KAS z Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

 

  • Papierosy ukryte w wagonach typu węglarki
    Papierosy ukryte w wagonach typu węglarki
  • Papierosy ukryte w wagonach typu węglarki
    Papierosy ukryte w wagonach typu węglarki

 

Przemyt papierosów w zrębce drewna jest w ostatnich miesiącach najczęstszą formą przemytu na kolejowym odcinku granicy z Białorusią.

do góry