Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Zosin i Dołhobyczów od jutra otwarte dla podróżnych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zosin i Dołhobyczów od jutra otwarte dla podróżnych

Dariusz Sienicki
22.06.2021

Od środy 23 czerwca br. zostaną otwarte przejścia graniczne w Zosinie oraz Dołhobyczowie. Oznacza to, że na terenie województwa lubelskiego, podróżni będą mogli już korzystać z wszystkich drogowych przejść granicznych na polsko-ukraińskim odcinku granicy.

W marcu ubiegłego roku część przejść granicznych została zamknięta z powodu pandemii. Od środy 23 czerwca będą działały wszystkie drogowe przejścia graniczne na granicy polsko-ukraińskiej.

 

Jutro dla podróżnych w województwie lubelskim zostaną otwarte:

 

Zosin – Ustiług – dostępne dla ruchu osobowego;

Dołhobyczów – Uhrynów – dla ruchu osobowego;

 

Granice z Ukrainą podróżni mogą przekraczać również w otwartych już wcześniej drogowych przejściach granicznych w: Dorohusku i Hrebennem.

 

Przypominamy, że na polsko-białoruskim odcinku granicy część przejść pozostaję nadal zamknięta.  Na terenie województwa lubelskiego, granicę z Białorusią można przekroczyć w Terespolu oraz w Koroszczynie – tylko samochody ciężarowe.

 

Dodatkowo na odcinku polskiej granicy, będącej granicą zewnętrzną UE,  jest zawieszone przemieszczanie się pasażerów w transporcie kolejowym.

do góry