Straż Graniczna Nadbużański Oddział Straży Granicznej Przemytnicy z kontrabandą zatrzymani nad Bugiem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przemytnicy z kontrabandą zatrzymani nad Bugiem

Dariusz Sienicki
17.05.2022

Próba przemytu papierosów zakończyła się zatrzymaniem dla dwóch mężczyzn, którzy wraz z nielegalnym towarem przepłynęli wpław rzekę graniczną Bug. Zostali oni ujęci przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po tym jak próbowali odnieść od granicy państwa przemyconą wcześniej kontrabandę.

14 maja br., funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, prowadzili działania związane z ochroną granicy państwowej. W ich trakcie, na terenie powiatu chełmskiego w pobliżu m. Husynne, mundurowi  zauważyli osoby, które poruszały się w pobliżu rzeki granicznej Bug. Na widok patrolu, podjęły one próbę ucieczki.  Po krótkim pościgu, funkcjonariusze ujęli dwóch mężczyzn, byli to obywateli Ukrainy w wieku 19 i 20 lat. W pobliżu ujawniono znaczne ilości papierosów. Jak ustalili funkcjonariusze, kontrabanda została wcześniej przemycona przez rzekę graniczną Bug z Ukrainy na terytorium Polski. Mężczyźni pokonali rzekę wpław, zabierając ze sobą nielegalny towar. Obaj zostali zatrzymani a ujawnione przy nich przemycone papierosy (3 tys. paczek) o wartości prawie 45 tys. zł zabezpieczone.

  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu

W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej oraz przemytu wyrobów akcyzowych.  Zatrzymani cudzoziemcy po zakończonych czynnościach procesowych, zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy. 

  • Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu
    Zabezpieczanie papierosów pochodzących z przemytu

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości prawie 9,5 mln zł.

do góry